20 Eylül 2013 Cuma

İş Arıyorum!

Ben iş arıyorum, ve bence siz de arayın. Benim gibi çalışıyor olsanız dahi arayın. Ben özellikle gazete köşelerinde yazmalı bir iş arıyorum arkadaşlar.

Aradığım pozisyonun özellikleri şöyle:

  • Sınırsız "Enter" tuşu kullanma yetkisi olmalı.
  • Yazılarıma bir kelime alt limiti konmamalı. İster 2 cümlelik bir yazı, ister tüm gazeteye yetecek miktarda, bol Enter tuşu, üç nokta, virgül ve tabii ki ünlem ile bezenmiş bir yazı yazabilmeliyim.
  • Gazetelerin şehir eklerinde de yazmayı kabul edebilirim. Özellikle Hürriyet Ankara ekindeki Mahşerin 4 Atlısı gibi bir köşeyi kabul edebilirim. 
    Benim köşemin adı Angara'nın Yalnız Kovboy'u gibi bir şey olsun isterim, illa isimleri bir şeylerden araklamam gerekiyorsa. Konu yaratıcı olmamaksa, söz veremem ama elimden geleni yaparım. "Şu sokakta su borusu patlamış, gidip bir bakayım da şikayetçi Ankara sakinlerinin kızgın suratlı fotoğraflarını çekeyim" diyerek iş yapmak ne güzel düşünsenize. Yazın dışarıda geze geze çalışırım, kışın da bir ihbar hattı kurup ofise gelen telefonlardan şikayetleri toplar yazarım "ıscacık" ofisimde. 
  • Eğer hiç bir gazete bana yukarıda bahsettiğim gibi bir iş vermeye niyetli değilse; yine Hürriyet'teki gibi tanıdık falan olmayan tiplerin barda, pubda fotoğraflarını çekip "3 kız arkadaş sınav stresi attı!" gibi, Ankara'da yaşayan bir birey olarak acayip merak ettiğim (!) haberleri de yapabilirim. Ama ben bir biraya 25TL ödeyenleri değil de, ucuz alkol membağını bulup da sızıp kalmış Ankaralı halkın haberini yapmak isterim: "4 sap arkadaş hatun kaldırma amacıyla, binbir zahmetle damsız girdikleri mekandan eli boş dönerken, 'Mekana sap sap girmek de başarıdır' diyerek mutlu ayrıldılar." ya da "Finallerden önceki son hafta sonunu eğlenerek geçirmek isteyen Anakra Üniversitesi DTCF öğrencisi alkolü kaçırınca, eski sevgilisine küfürler savurdu. Arkadaşları genç kızı sakinleştirmek için ellerinden geleni yaptılar. Arkadaşlardan Selin Çokörmüş'ün  yorumu 'Başlayacağım ex'ine yha! Bi eğlenelim dedik ağzımıza s*çtı karı, arkadaş!' oldu.". Bir bardan haber çıkaracaksan, bunlar gibi haberlerin haricindekiler külliyen yalandır. Ben 3 genç hatunun abiye giyip eğlenmeye bir mekana gitmelerine, bir biraya 25TL vermelerine, üzerine bir de eğlenip stres atabileceklerine inanamıyorum. "Hangi Ankara lan orası?" sorusu çarpıyor kafama külçe gibi.
Aranızda böyle güzel bir çalışma ortamı bulmamda yardımcı olabilecek hayırseverler varsa yardımlarını seve seve kabul ederim. 

Arz ederim!