1 Nisan 2010 Perşembe

Rahatsızlığı İçeride Patlatmak

Bir gözlem üzerine 3 tanımım ve bunların üzerine söyleceklerim var:

1- Patlama eylemi -düz anlamı ile düşündüğümüzde- her açıdan olumsuz bir anlam taşır, bunda hemfikir olmayanımız yoktur sanırım.
2- Rahatsızlık, bir kişi ya da bir şeyle alakalı hoşa gitmeyen bir durumu ifade eder ve mantıken bu durumu ortadan kaldırmak için yapıcı, etkili bir dizi eylemi gerektirir.
3- İçe atmak, kişiliğin henüz oturmamasından ve insanın kendisini henüz ifade edememesinden kaynaklanan bir eylemdir. Kendini bir birey olarak saymayanlarda sıklıkla görülür.

Eşarbı da bildiğin düğümlemiş Şimdi gelelim bunların toplamına... Efendim bilindiği üzere Türkiye'de yaşayan insanlar olarak her şeye pek dert yanan, beğenmeyen tipleriz çoğumuz. Ben bunda bir sıkıntı görmüyorum aslında, herkes her şeyi beğenmek zorunda değil lakin bir rahatsızlık doğduğunda ne içün içimize atıyoruz bunları, bu beni düşündürüyor.

Bazılarımızın daha fena huyları var, o da rahatsızlığını -affedersiniz- dingilce dile getirmek gibi şeyler. Örneğin surat ekşitip dudak bükerek "cık cık cık" demek veya gözler rahatsız olunan tarafa dönükken yanındakine fısır fısır aktarıma geçmek gibi.

İş bitirir bu teyze! Basit bir örnek verecek olursak, toplu taşıtlarda müzik çalarının sesini son sese kökleyerek ve kulaklığın da en hoparlörümsünü seçerek millete korsan bir konser veren kişiden rahatsız olunur, oluruz da. Ama şimdi bu adama adam olmasını söylemedikten sonra ister "cık cık ck" de, ister hayalinde türlü sahneler tahayyül et istersen de kızar bozar, nafile canım.

Magdur Teyze Güzel teyzelerimiz, bıyıklı teyzelerimiz, öpücüğü buram buram tükürük kokan teyzelerimiz! Bu yaptıklarınız zaten beğenmediğiniz kocalarınızdan daha çok harap ve perişan ediyor sizleri. İçinize attığınız -yine affedersiniz- osuruktan dertler yüzünden "FLAŞ TV" gibi saçma kanallarda sizleri görmekten, saçma dertlerinize maruz kalmaktan ve sizinle alay etmekten önceleri zevk alırken bir müddet sonra da sıkılmaktan bıktık. Diğer yandan ben, şahsım olarak ayrıca muzdaribim, zira sizin gibi teyzelere takıntılı olduğum için bir örneğinizi görmeye durayım öpücük atıveriyorum uzaktan hemen yüzünüze bakarak. Benim de bir hayatım var teyzelerim, ne siz rahatsız olun ne de ben.

Arz ederim.